O bucikach
KONSTRUKCJA WYROBU:

  • ADAMKI wykonane są ze skóry welurowo-nubukowej jako skóry wierzchniej odporne na wybarwienia i pot, a wewnątrz podszewka delikatna dla stopy dziecka.
  •  w usztywnieniu pięty zastosowano nowy materiał, który nie ulega zmiękczeniu podczas użytkowania, a spełnia cały czas tą sama rolę dbając aby stopa dziecka miała poczucie stabilności podczas chodzenia.
  • nie ma tu zastosowania łączenie elementów skóry na pięcie, które w przypadku obuwia ortopedycznego nie jest dopuszczalne.
  •  podeszwa z obcasem Thomasa, antypoślizgowa i elastyczna z linią zgięcia przy palcach stopy dziecka. Dostosowująca się do sprawności ruchowej dziecka.
  • rzep/sznurówka – dzięki regulowanym zapięciu możemy dopasować buciki do różnych kształtów stóp

Elementy wierzchnie naszego obuwia wykonane są ze skór naturalnych, co może wpływać na niejednorodność koloru oraz struktury na całej powierzchni. Aby obuwie zachowało zadowalający wygląd prosimy o właściwą konserwację (m. in. unikanie przemoczenia obuwia). Obuwie należy suszyć w temperaturze pokojowej.

W zależności od materiału, z którego wykonane jest obuwie należy przestrzegać następujących zasad czyszczenia i konserwacji:

  • Nubuk, Welur – Zabrudzenia należy czyścić szczoteczką gumową lub drucianą. Plamy usuwać delikatnie pocierając zmoczoną i mocno wyciśniętą miękką tkaniną lub gąbką. Obuwie należy pozostawić do wyschnięcia w temperaturze pokojowej, a następnie wyrównać włos za pomocą szczotki gumowej. Do konserwacji obuwia należy zastosować impregnat przeznaczony do skór typu nubuk i welur, w aerozolu. Nie polerować. Nie używać past i kremów.
  • Skóra licowa – Obuwie ze skóry licowej, należy przecierać zmoczoną i mocno wyciśniętą tkaniną lub gąbką. Równomiernie nałożyć pastę.